Delvis glaserat, målat stengods Höjd, 25 cm Ettikettmärkt, Design Gustavsberg, Lisa Larsson Signerad, Lisa Larson studio, Gustavsberg, Sweden.
Bruksskick.
Lisa Larson (1931–2024)