PARTI GLAS, 4 delar, Erik Höglund, dekor i relief, en del signerad.

251562. PARTI GLAS, 4 delar, Erik Höglund, dekor i relief, en del signerad.

Fat/askfat i blå glasmassa. Dekor av man med fågel. Längd 25 cm. Bredd 12 cm. Höjd 3 cm. Signerad H 873/5.
Fat/askfat i klar glasmassa. Dekor av kvinna. Längd 24,5 cm. Bredd 12 cm. Höjd 3 cm.
Skål i orange glasmassa. Dekor av hund. Diameter 7,5 cm. Höjd 4 cm.
Skål i blå glasmassa. Dekor av hund. Diameter 7,5 cm. Höjd 3,5 cm.

Repor.
Skav.
Bruksslitage.
En del signerad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repor.
Skav.
Bruksslitage.
En del signerad.

Antal besök: 903