Cremefärgad glasyr med gulddekor.
12 flata tallrikar.
12 djupa tallrikar.
12 förrättstallrikar.
24 assietter.
6 uppläggningsfat.
2 skålar.
Såsskål (med nagg).
Tekanna, kaffekanna, tillbringare, sockerskål, gräddkanna.
11 tekoppar med fat + ett fat.
3 kaffekoppar med fat + 8 fat.
Slitage, förekomst av nagg.
12 flata tallrikar.
12 djupa tallrikar.
12 förrättstallrikar.
24 assietter.
6 uppläggningsfat.
2 skålar.
Såsskål (med nagg).
Slitage, förekomst av nagg.