251392. FÅTÖLJER, ett par, teak och ek, 1960-tal.
Ett par fåtöljer med grön textilklädsel. Armstöd i teak. Benställning i ek.
Höjd 70 cm.
Sitthöjd 40 cm.
Bredd 69 cm.
Bruksskick.
Klädseln är solblekt med visst bruksslitage.
Benställningen är lös i skarvarna.
Något avslag.
Någon repa.