VÄGGUR, 2 st, gustaviansk stil, 1900-tal, träsnidat fodral.

251295. VÄGGUR, 2 st, gustaviansk stil, 1900-tal, träsnidat fodral.

Förgyllt väggur, höjd 48 cm.
Snidat klockfodral, höjd 31, innehållande klocka Waterbury, 1930-tal.

Slitage, avskavd förgyllning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Förgyllt väggur, höjd 48 cm.

Slitage, avskavd förgyllning.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 539