TRÄFÖREMÅL, 13 st, diverse, ljusstake, masker, skålar mm.

251293. TRÄFÖREMÅL, 13 st, diverse, ljusstake, masker, skålar mm.

Lockaskar höjd 8-11 cm, kanna höjd 25 cm, masker höjd 25 cm. Skål björk, höjd 14 cm. Skålar snidade, längd 22-25 cm. Ljusstake längd 39 cm. Björn på skidor, brevkniv, fat, sejdel, snidad.

Slitage, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, lagningar.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 460