LJUSSTAKAR, snidade, trä, signerade, 1930-tal , 2 par + 4 föremål.

251274. LJUSSTAKAR, snidade, trä, signerade, 1930-tal , 2 par + 4 föremål.

Ett par ljusstakar för två ljus, höjd 17 cm, ett par ljusstakar höjd 20 cm, en ljusstake mörkt trä, höjd 25 cm, sked, servetthållare, samt troligen ljusstake. Förekomst av signatur JL, Johan Lund, 1932.

Slitage, skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, skada.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 012