25126. PARTI DIVERSE, bl.a. Hackefors, Gustavsberg, Orrefors, Höganäs, 1900-tal.
Vas, Pia Rönndahl, Gustavsberg, höjd ca 15 cm.
Kaffegods, 30 delar, Hackefors.
mm.
Obetydligt slitage. Fat, gripdekor, Rörstrand med krackelyr. En tärningsformad ljusstake med nagg.