Claw and ball fötter.
Skulpterade ben.
Två iläggsskivor, 66x2 cm
Bordets totala längd, inklusive iläggsskivor, 264 cm
Bredd 124 cm
Höjd 77 cm
Proveniens: Råsnäs Herrgård 1756.
Åldersslitage.
Senare bemålning.
Claw and ball fötter.
Skulpterade ben.
Två iläggsskivor, 66x2 cm
Bredd 124 cm
Höjd 77 cm
Åldersslitage.
Senare bemålning.