MATBORD, Rokoko, 17/1800-tal.

251150. MATBORD, Rokoko, 17/1800-tal.

Claw and ball fötter.
Skulpterade ben.
Två iläggsskivor, 66x2 cm
Bordets totala längd, inklusive iläggsskivor, 264 cm
Bredd 124 cm
Höjd 77 cm

Proveniens: Råsnäs Herrgård 1756.

Åldersslitage.
Senare bemålning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Claw and ball fötter.
Skulpterade ben.
Två iläggsskivor, 66x2 cm
Bredd 124 cm
Höjd 77 cm

Åldersslitage.
Senare bemålning.

Antal besök: 2 916