Terrin.
10 flata tallrikar diameter ca 24 cm.
10 djupa tallrikar diameter ca 23,5 cm.
9 assietter diameter 18,5 cm.
11 assietter diameter 16 cm
4 äggkoppar.
4 kaffekoppar med fat.
3 uppläggningsfat.

Bruksslitage, krackelyr, enstaka nagg.

Terrin.
9 assietter diameter 18,5 cm.
11 assietter diameter 16 cm
4 äggkoppar.
4 kaffekoppar med fat.
3 uppläggningsfat.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Ort
Oskarshamn, Sverige
Auktionshuset Thelin & Johansson
Föremålsnr
250480

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Thelin & Johansson AB
Momsnr
SE556923023701
Org.nr
556923-0237
Telefon
0491-16000
Adress

Köpmangatan 2B
572 30 Oskarshamn
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 9 026