Terrin.
10 flata tallrikar diameter ca 24 cm.
10 djupa tallrikar diameter ca 23,5 cm.
9 assietter diameter 18,5 cm.
11 assietter diameter 16 cm
4 äggkoppar.
4 kaffekoppar med fat.
3 uppläggningsfat.
Bruksslitage, krackelyr, enstaka nagg.
Terrin.
9 assietter diameter 18,5 cm.
11 assietter diameter 16 cm
4 äggkoppar.
4 kaffekoppar med fat.
3 uppläggningsfat.