MATSERVISDELAR i porslin, 33 delar, " Carl von Linné" Fyrklövern, 2000-tal.

250452. MATSERVISDELAR i porslin, 33 delar, " Carl von Linné" Fyrklövern, 2000-tal.

Uppläggningsfat. Längd 37 cm. Bredd 27 cm.
Mattallrikar. 12 st. Diameter 26 cm.
Assietter. 12 st. Diameter 21 cm.
Djuptallrik. 1 st. Diameter 23 cm.
Karott. Diameter 21 cm. Höjd 6,5 cm.
Karott. Diameter 23,5 cm. Höjd 7 cm.
Ljusstakar 1 par. Höjd 11 cm.
Salt/peppar kar. Höjd 8 cm.
Såssnippa på fat. Längd 21 cm.
Märkt: Fyrklövern, Carl von Linné.

Bruksskick.
Originalaskar medföljer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ljusstakar 1 par. Höjd 11 cm.
Salt/peppar kar. Höjd 8 cm.

Bruksskick.
Originalaskar medföljer.

Antal besök: 1 294