250066. KAFFESERVIS, 28 delar, Gustavsberg, Ambassadör, Wilhelm Kåge, 1930-tal.
Vitglaserat gods med gulddekor.
12 assietter, 12 koppar med fat + en kopp, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock.
Slitage, visst slitage på dekor, någon smärre spricka.