KAFFESERVIS, 28 delar, Gustavsberg, Ambassadör, Wilhelm Kåge, 1930-tal.

250066. KAFFESERVIS, 28 delar, Gustavsberg, Ambassadör, Wilhelm Kåge, 1930-tal.

Vitglaserat gods med gulddekor.
12 assietter, 12 koppar med fat + en kopp, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock.

Slitage, visst slitage på dekor, någon smärre spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 018