FÖRVARINGSKÄRL med lock, keramik, Kina, 1900-tal.

249825. FÖRVARINGSKÄRL med lock, keramik, Kina, 1900-tal.

Polykromt bemålad. Ej tillhörande lock.
Höjd, inklusive lock, 35,5 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Åldersslitage.

Antal besök: 790