PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina, 1600/1700-tal.

24958. PARTI PORSLIN, 6 delar, Kina, 1600/1700-tal.

Tallrikar 2 st, koppar 2 st, fat samt liten urna. Dekor i underglasyrblått resp polykroma emaljfärger. Fatens diameter 22 cm resp 10 cm. Kopparnas höjd 4-11 cm.

Sprickor samt mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sprickor samt mindre nagg.

Antal besök: 835