249451. LJUSPLÅT, koppar, "Gubben i månen", 1900-talets första hälft.
Med text: Vad äro alla jordens ljus mot en av himlens dankar.
2 ljusarmar.
Höjd 33 cm.
Ljussläckare samt manschetter medföljer.
Skador, lagningar, ljushållare möjligen senare, dekordel saknas.