249100. SAMOVAR samt KAFFEKANNA, tenn och koppar.
Samovar, inklusive ställning och handtag, Höjd 35 cm
Kaffekanna, koppar, Gottfrid Carlsson, SVEA, Eskilstuna, Höjd, inklusive handtag, 17 cm.
Åldersslitage.
Lagningar, slitage, defekter på samovar samt kanna.