ARVID AHLBERG (1851-1932). Örlogsfartyget HMS Drott utanför Marstrand. Olja på duk.

248924. ARVID AHLBERG (1851-1932). Örlogsfartyget HMS Drott utanför Marstrand. Olja på duk.

Signerad och daterad A. Ahlberg 02. 54 x 73 cm.

HMS Drott var kung Oscar IIs stabsfartyg och var känt för att transportera Hans Majestät mellan tidens mondäna badorten.

Lagningar, smärre hål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lagningar, smärre hål.

Antal besök: 3 954