PARTI PORSLIN, 11 delar, "Old English Village", Enoch Wedgwood samt "Bristol", Crown Ducal, England.

248871. PARTI PORSLIN, 11 delar, "Old English Village", Enoch Wedgwood samt "Bristol", Crown Ducal, England.

6 skålar, diameter, 17 cm
1 fat, längd, 29 cm
Stämplade "Bristol", Crown Ducal, England, RoNo 762055
4 skålar, diameter, 16 cm
Stämplade, Old English Village, Enoch Wedgwood (Tunstall) Ltd.

Bruksskick
Fat med krackelering.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 skålar, diameter, 17 cm
1 fat, längd, 29 cm
4 skålar, diameter, 16 cm

Bruksskick
Fat med krackelering.

Antal besök: 1 750