SERVISDELAR, 65 delar, porslin, "Ormonde", Alfred Meakin, 1800/1900-tal.

248811. SERVISDELAR, 65 delar, porslin, "Ormonde", Alfred Meakin, 1800/1900-tal.

11 djupa tallrikar, diameter 25 cm
2 terriner (olika lock)
8 serveringsfat, längd ca 12,5 - 40 cm
11 assietter, diameter ca 17 cm
10 fat, diameter ca 20,5 cm
23 tallrikar, diameter ca 25 cm.

Slitage, krackeleringar, missgärgningar, enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 terriner (olika lock)
10 fat, diameter ca 20,5 cm

Antal besök: 1 673