MATSALSMÖBEL, bondrokokostil, ek, 1900-tal. 7 delar.

24852. MATSALSMÖBEL, bondrokokostil, ek, 1900-tal. 7 delar.

Matbord med två infällda skivor.
Längd 109, ( 200 med skivor ), bredd 90, höjd 77 cm. Två karmstolar med blomstermönstrad broderad sits. Fyra stolar med vit/grön randig vävd sits.

Bruksslitage, bordsskiva med smärre sprickor, fläckad klädsel på stolarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 296