24843. BARVAGN, art deco, Sverige, 1930-tal.
Uppfällbar skiva med filt inrede. Fanerad med björk, zebrano, mahogny och alrmot. Fyra ben på hjultrissor. Längd 54 (uppfälld 108), bredd 49, höjd 72 cm.
Bruksslitage, smärre slagmärken, inrede med fläckar och ringmärken på faner.