DOSA glas Lalique samt FIGURIN glas Sabino. Frankrike. 1900-tal.

248394. DOSA glas Lalique samt FIGURIN glas Sabino. Frankrike. 1900-tal.

Dosa med dekor av solfjädrar, signerad Lalique France, ca 10 x 8, höjd ca 5 cm.
Figurin i form av fisk, signerad Sabino Paris, höjd ca 6,5 cm.

Dosa med mindre nagg. Figurin med nagg vid bottenkant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 966