13 st Rosenthal Studio Line espressokoppar.

2483153. 13 st Rosenthal Studio Line espressokoppar.

13 Rosenthal Studio Line samlingskoppar Inskriven och numrerad nedan.

Nr 1, J.C. Crousaz (numrerad 73)
Nr 2, B. Brenner (numrerad 14)
Nr 3, N. Fortfarande McKinney (numrerad 6)
Nr 5, U.U.k. Scheid (numrerad 17)
Nr 6, Yves Galgon (numrerad 12)
Nr 7, Otmar Alt (numrerad 57)
Nr 8, J. van Loon (numrerad 87)
No.10, Yang (nummer 42)
Nr 12, M. Morandini (numrerad 87)
Nr 14, A. Brüggemann (numrerad 23)
Nr 17, Salome (numrerad 27)
Nr 21, M.Vrolijk (ingen numrering)
Nej. 24, "Kupola”, Ch. Häusler Goltz (ingen numrering)

Varje ca.. H 7,5 cm x diameter 10,5 cm.

2 koppar med skador Nr 10 och nr 21 med nagg på kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nr 7, Otmar Alt (numrerad 57)
No.10, Yang (nummer 42)
Nr 17, Salome (numrerad 27)

Antal besök: 956