KANNA samt VAS, keramik, Stig Lindberg för Gustavsberg.

248264. KANNA samt VAS, keramik, Stig Lindberg för Gustavsberg.

Vas, "Karneval", Längd 24,5 höjd 16,5 cm
Kanna, fajans, blomsterdekor, höjd 14 cm.

Slitage, krackeleringar, tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 069