PARTI silver, 7 delar, Bl.a slipsnål CG Hallberg, ring Danmark.

248220. PARTI silver, 7 delar, Bl.a slipsnål CG Hallberg, ring Danmark.

Total vikt 33 gram.
Hänge med bergskristal?. Längd 4 cm. Bredd2 cm. Stämplad Kattfot, S, 835 A*D. Kedjans längd 48 cm.
Hänge i sterlingsilver, dekor av fisk med genombruten dekor av Jesus. 1987, Falköping, Ekström Sweden Ab.
Höjd 3 cm. Längd 3,5 cm. Stämplad Kattfot, S, 925, N10, De, F.
Ring i silver. Victor Janson, Vicson, Lindesberg, 1960.
Stämplad: Vicson, VJ, L , Kattfot, S, K9. Storlek 16/50.
Ring i silver. Stämplad BM, 925, Denmark. Storlek17/53.
Ring i silver. Dekor av blomma med blå sten. Evir Guldvaruaktiebolaget, Falköping, 1965. Stämplad EVIR, F, Kattfot, S, P9.
Slipsnål i sterlingsilver, förgylld. Längd 5,5 cm. Stämplad 925 S, RÄ.
Slipnål i sterlingsilver. CG Hallberg. Längd 5,5 cm. Besatt med mindre glas/sten?. Stämplad CGH, 925.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt 33 gram.

Bruksskick.

Antal besök: 1 917