PARTI DIVERSE METALL, bland annat, kaffeservis, knivar, 1900-tal.

247626. PARTI DIVERSE METALL, bland annat, kaffeservis, knivar, 1900-tal.

Kaffeservis, 3 delar, kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna.Kannan märkt Gust Eriksson, Eskilstuna, höjd 29,5 cm.
4 fiskgafflar, Eskilstuna, längd 20 cm.
6 knivar, rostfria blad, Jernbolaget Eskilstuna, längd 25 cm
6 fruktknivar, skaft i porslin, längd ca 16 cm.
12 kaffeskedar, Dirigold, i schatull, längd 12,5 cm.

Bruksslitage, kaffeservis har ursprungligen varit försilvrad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 984