LJUSSTAKAR 1 par, silver, troligen Peter Bruckman & Cie, Heilbronn, Tyskland, 1800-tal.

247567. LJUSSTAKAR 1 par, silver, troligen Peter Bruckman & Cie, Heilbronn, Tyskland, 1800-tal.

Stämplade 13 lod, "P:B&C".
Höjd ca 26 cm.
Total vikt ca 735 gram.

Slitage. Ärgfläckar. Något ojämna i fötter, bucklor. Något bucklade vid mynningskanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stämplade 13 lod, "P:B&C".
Höjd ca 26 cm.
Total vikt ca 735 gram.

Antal besök: 1 459