247416. TAKLAMPOR i metall, ett par, "Droppen", Werner Schou för Coronell Electro A/S Danmark. 1970-tal.
Koppar samt svartlackerad metall. Droppformade. Infällda glasformationer i den svartlackerade plåten.
Höjd 20 cm.
El ej funktionstestad.
Bruksskick.
Någon repa.