BESTICK, ca 75 delar, nysilver, modell gammal fransk, olika fabrikat.

247088. BESTICK, ca 75 delar, nysilver, modell gammal fransk, olika fabrikat.

Olika fabrikat samt skiftar något i längd inom varje modell.
6 gafflar, 21 cm.
12 knivar, 24,5 cm
11 skedar, 21 cm
6 gafflar, 18 cm.
3 knivar, 21,5 cm
14 skedar, 18 cm.
6 teskedar, 14 cm.
5 kaffeskedar, 12,5 cm.
3 gafflar, 15 cm.
3 knivar, 15 cm.
7 delar serveringsbestick, längd ca 19,5 - 33,5 cm.

Slitage, ytskador, enstaka delar med gravyrer, olika längder och fabrikat inom samma modell.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 gafflar, 21 cm.
12 knivar, 24,5 cm
11 skedar, 21 cm
6 gafflar, 18 cm.
3 knivar, 21,5 cm
14 skedar, 18 cm.
6 teskedar, 14 cm.
5 kaffeskedar, 12,5 cm.
3 gafflar, 15 cm.
3 knivar, 15 cm.

Antal besök: 909