247037. SERVISDELAR, ca 43 delar, "Berså", Stig Lindberg, Gustavsberg.
Bestående av: 6 tekoppar med fat, 5 kaffekoppar med fat, 4 äggkoppar, 8 tallrikar, 8 assietter, 2+1+1 fat, skål, 2+1+1 skålar, smörask med lock, sockerskål,
Skål med nagg, samt kaffekopp med avslaget öra medföljer.
Slitage, missfärgningar, enstaka nagg, flisor.