MINIATYRER i keramik, 19 st, bl a J.A. (John Andersson), Höganäs. Harald Salomon, Rörstrand och Gunnar Hansson.

246871. MINIATYRER i keramik, 19 st, bl a J.A. (John Andersson), Höganäs. Harald Salomon, Rörstrand och Gunnar Hansson.

Samling miniatyrvaser- och krus
Höjd, ca 2 - 6,5 cm
De flesta märkta eller med ettikett
1 fågel, signerad GH (Gunnar Hansson), Lomma
John Andersson, 1899-1969, jobbade för
Andersson & Johansson i Höganäs 1914 -69
Harald Salomon.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, ca 2 - 6,5 cm
Harald Salomon.

Bruksskick.

Antal besök: 2 323