KISTA i trä med metallbeslag, 1800/1900-tal.

246854. KISTA i trä med metallbeslag, 1800/1900-tal.

Drickamålning i brunt. Datering 1817.
Höjd 22 cm.
Längd 38 cm.
Bredd 27 cm.

Bruksslitage.
Färgbortfall.
Ommålad.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 22 cm.
Längd 38 cm.
Bredd 27 cm.

Bruksslitage.
Färgbortfall.
Ommålad.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 046