SKÄRBRÄDA, porslin, 1900-talets första hälft.

246620. SKÄRBRÄDA, porslin, 1900-talets första hälft.

Skärbräda i porslin med blommotiv, märkt Ingrid Gustafsberg.
Höjd 30, bredd ca 20 cm.

Krackeleringar, slitage i kanter, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 30, bredd ca 20 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 164