246218. KAFFESERVIS, 3 delar, Markström sam BRICKA, AG Dufva, nysilver, 1900-tal.
Kaffekanna med lock, höjd ca 25 cm.
Sockerskål, höjd 9,5 cm.
Gräddkanna, höjd 9 cm.
Bricka med dekor av vindruvor, diameter 42,5 cm.
Bruksslitage, mindre bucklor, lockets innerkant med bucklor.