Servis med småblommig dekor av blommor
10 mattallrikar, diameter 24 cm
10 tallrikar, diameter 21 cm
9 djupa tallrikar, diameter, 21 cm
1 skålfat, längd 28 cm
1 skålfat, längd 24,5 cm
1 skålfat, längd 20,5 cm
1 fat, längd 24 cm
2 fat, längd 38 cm
2 fat, längd 31 cm
1 soppterrin, längd
2 fat, längd 18,5 cm
1 fat, diameter, 28,5 cm
2 sillfat, längd 23 cm
1 såssnipa, höjd 7 cm
1 såsterrin, höjd 17 cm, längd 36 cm.
Bruksslitage
1 tallrik med spricka undertill
Såssnipa med mynningsnagg.
10 tallrikar, diameter 21 cm
1 skålfat, längd 28 cm
1 skålfat, längd 24,5 cm
1 skålfat, längd 20,5 cm
1 fat, längd 24 cm
2 fat, längd 38 cm
2 fat, längd 31 cm
1 soppterrin, längd
2 fat, längd 18,5 cm
1 fat, diameter, 28,5 cm
2 sillfat, längd 23 cm
1 såssnipa, höjd 7 cm
Bruksslitage
Såssnipa med mynningsnagg.