HALSBAND, "Spectra", silver samt akryl, Björn Weckström för Lapponia, 1974 - 1979.

246093. HALSBAND, "Spectra", silver samt akryl, Björn Weckström för Lapponia, 1974 - 1979.

Ledad stavlänk, längd 77 cm. Hänge i abstrakt form av silver och akryl, delvis färgad i blått och grönt, höjd ca 82 mm.

Hänget är elektrifierat med inbyggd lampa.

Bruksslitage, del av länk något sned. Fåtal repor på hängets baksida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 692