246017. SALONGSGRUPP, 10 delar, nyrenässans, 1800/1900-tal.
Stomme i mahogny, gul klädsel. Soffa, Bord, 2 Karmstolar samt 6 stolar.
Soffa , längd 134, bredd 59, höjd 110 cm. Bord, längd 88 ,bredd 88, höjd 76 cm
Proveniens Upperuds herrgård.
Bruksslitage. Mindre skador på ben.