SYLVIA LECHOVIUS. SKÅL, stengods, Sylvia Lechovius, Rörstrand, 1960-tal.

24583. SYLVIA LECHOVIUS. SKÅL, stengods, Sylvia Lechovius, Rörstrand, 1960-tal.

Rund avsmalnande form. På utsidan med blålila glasyr. Insidan med blomsterdekår. Sign S L samt R 853. H 12,5 . Diam 25 cm.
Ändring i text.

Mindre bränningskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ändring i text.

Mindre bränningskador.

Antal besök: 1 144