Parti nysilver, (7) Bl a Tekanna, gräddkanna samt sockerskål i rokokostil. Dekor av blommor, etc.

24568. Parti nysilver, (7) Bl a Tekanna, gräddkanna samt sockerskål i rokokostil. Dekor av blommor, etc.

Tekanna med ebenholzhandtag och knopp. Märkt HA EA FA EPNS 4 4909. H 16 cm.
Gräddkanna. Märkt HA EA FA EPNS 4 4909. H 10 cm Sockerskål. Märkt HA EA FA EPNS 4 4909. H 12 cm.
Kanna. England. Märkt E & Co. Elkington plate. H 16 cm
Ljusstake. England? Märkt GBL. H 8 cm.
Fat. England. Diameter 19 cm.

Mindre slitage och repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat. England. Diameter 19 cm.

Mindre slitage och repor.

Antal besök: 2 977