SKÅL, porslin, rokokostil, von Schierholz, 1900-talets första hälft.

24566. SKÅL, porslin, rokokostil, von Schierholz, 1900-talets första hälft.

Oval med gallerkant, blomsterdekor på ut och insida. L 40 cm. Märkt Schierholz 274/1.

Förgyllning något nött.

Gör en kostnadsfri värdering!

Förgyllning något nött.

Antal besök: 3 104