245510. SKÅL, glas, Orrefors, Gunnar Cyrén, 1900-talets andra hälft.
Glasskål med skärslipad dekor.
Etikettmärkt Orrefors Sweden.
Signerad Orrefors Gunnar Cyrén 4759-13.
Höjd 13 cm.
Diameter 21,5 cm.
Etsad text i botten "Tack från Sandvikens Kommun".