SKÅL, glas, Orrefors, Gunnar Cyrén, 1900-talets andra hälft.

245510. SKÅL, glas, Orrefors, Gunnar Cyrén, 1900-talets andra hälft.

Glasskål med skärslipad dekor.
Etikettmärkt Orrefors Sweden.
Signerad Orrefors Gunnar Cyrén 4759-13.
Höjd 13 cm.
Diameter 21,5 cm.

Etsad text i botten "Tack från Sandvikens Kommun".

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkt Orrefors Sweden.
Höjd 13 cm.
Diameter 21,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 263