ARTHUR PERCY. Kaffe- och Moccaservis, 41 delar "Casablanca" Karlskrona Porslinsfabrik, 1940-tal.

245450. ARTHUR PERCY. Kaffe- och Moccaservis, 41 delar "Casablanca" Karlskrona Porslinsfabrik, 1940-tal.

6 Moccakoppar, Höjd: 5 cm
6 Moccafat, Diam: 12 cm
8 Kaffekoppar, Höjd: 5,5 cm
12 Kaffefat, Diam: 13,5 m
9 Assietter, Diam:17,5 cm.

Bruks- och åldersslitage. Enstaka nagg.

Arthur Percy (1886–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

6 Moccakoppar, Höjd: 5 cm
6 Moccafat, Diam: 12 cm
8 Kaffekoppar, Höjd: 5,5 cm
12 Kaffefat, Diam: 13,5 m
9 Assietter, Diam:17,5 cm.

Arthur Percy (1886–1976)

Antal besök: 1 302