RUDOLF NILSSON. 2 vaser och en skål, stengods, signerade.

245310. RUDOLF NILSSON. 2 vaser och en skål, stengods, signerade.

Vas, höjd 18 cm.
Vas, höjd 11 cm.
Skål, höjd 9 cm diameter 18 cm.

Mycket litet nagg i den stora vasens ovankant.
Tillverkningsdefekter i glasyren på mindre vas och skål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, höjd 18 cm.
Vas, höjd 11 cm.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 124