PARTI SMYCKEN, 10 delar, Bl.a hänge i bärnsten med fäste i silver.

245174. PARTI SMYCKEN, 10 delar, Bl.a hänge i bärnsten med fäste i silver.

Brosch i form av hästsko. Märkt 830, S. 35x33 mm.
Armband med flätat dekor.. Stelt. Märkt 950.
Hänge i bärnsten med silverfäste. Längd 40mm. Märkt 835.
Pin i förgyllt silver samt emalj. Längd 55 mm.
Örhängen i silver med turkos, ett par, Diameter 22 mm. Klipps.
Örhängen i silver med lila sten/glas?. Skruv. Längd 35 mm. Märkt 835.
Armband. Stelt. Troligen silver. Dekor i filigran. Diameter 65 mm.
Hänge rosa glas/sten? samt små pärlor. Längd 50 mm. Kedja medföljer. Omärkt.

Bruksskick.
Hänge med söndrig brosch funktion.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.

Antal besök: 978