245152. MAT- och KAFFESERVIS, 67 delar, porslin, Hackefors.
11 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12+11 assietter, 5 kaffekoppar med fat (+ 12 extra fat), gräddsnipa, 7 tekoppar med fat (+ 8 extra fat), kaffekanna, 8 uppläggningsfat/skålar.
Bruksslitage. Kaffekanna med nagg. Guldkant med slitage.