BORDSUR, 1920/1930-tal.

BORDSUR, 1920/1930-tal.
245038. BORDSUR, 1920/1930-tal.

Bland annat i tenn och svärtat trä. Dekor av kvinnor samt figur med lyra.
Längd 31 cm. Höjd ca 21 cm.

Slitage. Nyckel finns. Dekordelar lösa, gängor med skador. Något ojämn i fot. Tennet utbuktat vid bottenplattan på kortsidor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 31 cm. Höjd ca 21 cm.

Antal besök: 913