RING i 18 karat gulguld med bergskristall, Nilsson Aktiebolaget L, Malmö, 1946.

245032. RING i 18 karat gulguld med bergskristall, Nilsson Aktiebolaget L, Malmö, 1946.

Ring i 18 karat gulguld med dekor av växtornament, besatt med bergskristall i genombruten fattning.
Stämplad Ln, Kattfot, 18K, M, U8.
Vikt 2,7 gram.
Stolek 17,5/55.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt 2,7 gram.
Stolek 17,5/55.

Bruksskick.

Antal besök: 1 137