GLAS, 20 st, remmare, snapsglas, fat på fot, brevpressar.
244960. GLAS, 20 st, remmare, snapsglas, fat på fot, brevpressar.
Glas 6+3 remmare, 6 snapsglas, höjd 8,5-17,5 cm.
Fat på fot, pressglas, höjd 22 cm.
Brevpressar Eva Englund, Pukeberg, 9 cm diam, brevpress 6 cm diam.
Polykrom skål, diam 14 cm.
Vas/glas Boda, höjd 13 cm.
Slitage, förekomst av nagg, på glas, och brevpress.
Polykrom skål, diam 14 cm.
Vas/glas Boda, höjd 13 cm.