BORDSPENDYL, brons samt sten, urverk Charles Hour Paris JUST, omkring sekelskiftet 1900.

244725. BORDSPENDYL, brons samt sten, urverk Charles Hour Paris JUST, omkring sekelskiftet 1900.

Emaljerad urtavla med arabiska siffror.
Dekor av kvinna samt amorin.
Pendel samt nyckel finns.
Höjd ca 27 cm.

Slitage. Mindre nagg på sten. Mindre nyckel saknas.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor av kvinna samt amorin.
Pendel samt nyckel finns.
Höjd ca 27 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 640