244702. HÄNGE i 18 karat gulguld, hjärta i ring. Sandbergs Eftr G C Gustafsson C A, Helsingborg, 1921.
Hänge med monterat hjärt i ring.
Höjd 35 mm. Bredd 22 mm.
Stämplad CAS, H, Kattfot, 18K, T7.
Vikt 6,6 gram.
Gravyr i ring.
Monterat hjärta samt ring.
Enbart ring stämplad.